Советы

Топ 5 найграндіозніших трейлових маршрутів світу

У кожному куточку Землі можна віднайти мальовничий маршрут для пробіжок.

Британська трейлова спортсменка Трахан Чідлі говорить: «Я люблю шукати пригоди і досліджувати найменш пройдені шляхи».

Спортсменка і авантюристка Трахан Чідлі наводить свій топ 5 найграндіозніших трейлових маршрутів світу.

Трейловий маршрут №1: Мунлайт Трек, Нова Зеландія

“Нова Зеландія – це мій дім далеко від дому. У мене там багато друзів і інше життя, до якого я з радістю повертаюсь. Моя базова локація в Новій Зеландії – це Артурс Пойнт, всього 4 км від Квінстауна.

Моя улюблена траса – це Мунлайт Трек, яка спочатку веде на вершину Бен Ломонд, а потім назад в Квінстаун. Її стежки проходять через долини, оточені зубчастими гірськими вершинами, які простягаються далі, ніж може бачити око. Коли ви досягнете підніжжя Бен Ломонд, то ви усвідомите, що неможливо не відчути красу довкілля. Вид вниз на Квінстаун і озеро Вакатіпу, з гірським хребтом Ремаркаблс є просто неймовірним, що надає цьому біговому маршруту золоту нагороду.

Маршрут Мунлайт Трек становить приблизно 15 миль (24 км) в довжину і займає близько трьох годин пробіжки (залежить від того, як довго я милуватимусь пейзажами!). Будьте готові ділити свою дорогу з …. вівцями і гірськими козлами, які теж люблять милуватися краєвидами, як ви знаєте!

Трейловий маршрут №2: Red Mountain, Канада.

Канаді належить велика частина мого серця. Коли я прилітаю до Канади, то обов’язково зупиняюсь у невеличкому містечку Россленд в Британській Колумбії. У минулому році я жила в халупі у нижній частині Red Mountain Resort, яка довкола оточена лісами, а поруч сплять ведмеді і бурундуки.

Моя улюблена бігова траса починається у місті Россленд, перетинає траси Larrys, Miners, Red Head і Red Top, перед тим як досягти вершину Red Mountain. Нагорода, яку ви отримаєте, – це дивовижний панорамний вид на гори. У цьому місці відчувається наскільки величний світ і наскільки крихітні ми. Водночас, стоячи на вершині, ти почуваєш себе більш могутнім і єдиним з природою. Трохи помріявши на вершині, я обертаюся і прямую вниз, швидко збігаючи з гори з широкою посмішкою на обличчі. Цей забіг становить близько 16 км і 2,070 футів (631 м) набор висоти, а займає у мене близько 1 години 45 хвилин.

Що може зробити цей маршрут ще кращим? Густий туман, що розсіюється від променів сонця на півдорозі в гору. Кожного разу, коли я приїжджаю в Россленд і здіймається густий туман, я швидко одягаю свої кросівки і піднімаюсь на вершину, щоб діставшись туди милуватись туманним морем. Це особливі відчуття. Кожен трейловий бігун повинен спробувати піднятись на вершину, оповиту туманом, і пережити цей неймовірний досвід на їхньому улюбленому маршруті.

Трейловий маршрут №3: Сноудон & Tryfan, Уельс

Земля дракона дійсно чарівна, особливо в північних кварталах. Її “ревучий” гірський ландшафт в поєднанні з природою та історією робить її такою особливою. Якщо ви будете їхати вверх старою дорогою A5, то ви потрапите в серце Уельських гір, до двох найулюбленіших моїх гір – Сноудон і Tryfan.

Біг вгору до однієї з цих вершин додасть епічності вашим будням. На гору Сноудон я люблю підніматися по зубчастому гребеню Crib Goch, а потім збігаючи вниз по Pyg Track. Очевидно, що ідеальний день пробіжки буде включати в себе блакитне небо, що вкрай рідко можна спостерігати в Уельсі, тому часто біг тут – це боротьба проти стихії. Підйом вгору по північному гребеню Tryfan (боротьба з набором висоти у 2,383 футів (726 м) протягом 2,5 км) – це шлях з каменю. Я обираю туристичний маршрут, пробігтись від почтаку до кінця Cannon Stone, і перш ніж бігти назад вниз до дороги A5, стрибнути між скелями Adam і Eve на висоті.

Трейловий маршрут №4: Вулкан Мадерас, Нікарагуа

Центральна Америка завжди змушує мене вийти з зони комфорту. Мені важко адаптуватися до спеки, повітря здається густим, вологим і липким. Незважаючи на це, я люблю там бігати, якось разом зі своїм хлопцем я піднялась на вулкан, пробираючись крізь джунглі. Мій улюблений маршрут розташований на острові Ометепе, який фактично є батьківщиною двох діючих вулканів. Кращий шлях, який ми знайшли, веде вгору до вулкана Мадерас. Він всього лиш близько 8 км в довжину, але все одно займає кілька годин, через спеку і вологість. Це захопливо, бути оточеним соковитою зеленню, де сидить безліч мавп породи ревун.

В пробіжці через джунглі до вулкану і наближенні до диких мавп є щось особливе. Це надає відчуття миру, рівноваги і спокою. Стежка веде через водоспад Сан-Рамон, вода якого збагачена мінералами. Водоспад наче горщик із золотом на кінці веселки. Я закликаю кожного трейлового бігуна, що пробігатиме цією дорогою, зайти в воду і охолодитися перш ніж бігти назад до вулкана.

Трейловий маршрут №5: Грейт Гейбл, Англія

Озерний край – це мій улюблений трейловий маршрут в Англії. Кожного разу, коли я туди приїжджаю, мені не вистачає часу насолодитися ним. Місце просто кричить вам: «вийди на вулицю!» Фотографії річної давності з сюжетами fell running гордо висять на стінах химерних місцевих пабів, в той час як за їхніми межами крихітні, вузькі дороги часто наповнені фермерами і велосипедистими, що тут блукають.

Бігова траса, яка мені подобається найбільше (хоча тут є з чого вибрати), веде на вершину Грейт Гейбл, маршрут починається і закінчується в долині Ваздейл. Під час мого останнього перебування на цій трасі, верхня частина гори була охоплена хмарою. Ми піднімалися по долині з влучною назвою Windy Gap. Після того, як ми опинилися в хмарі, ми перемістились в сторону від нашого маршруту в межах близько 10 футів від вершини, поки ми не змогли, нарешті, побачити верхівку гори і під нею табличку на згадку про членів Fell & Rock Climbing Club, загиблих у Першій світовій війні.

Всі траси, що ведуть від вершини всипані камінням, але у вас є кілька варіантів для сходження, в тому числі: спуск назад в Windy Gap через лінію Bob Graham, lj Styhead Tarn або Black Head. Я люблю пробігати через ці технічні трейлові спуски і випробувати себе на такій складній місцевості.

Тут можна помітити шаблон …… мої вподобання пов’язані з моїм бажанням відпочити (від метушні) в глушині і пошуками нових пригод. Я люблю досліджувати маршрути найменш відвідувані. Куди б я не пішла, скрізь можна віднайти “найулюбленіші” бігові траси, які просто чекають на відкриття і внесення до цього списку.