Технологии

Міцніший за сталь, найтонший у світі: графен – революційно новий компонент у спортивному взутті

Співпраця Манчестерського університету та британського бренду спортивного взуття Inov-8 (кількаразовий Золотий Лауреат премії ISPO Award) призвела до інноваційної події – використання графену у взутті для бігу та фітнесу з колекції G-Series.

Кожне зчеплення важливе – графенова основа гумової підошви призначена для відмінного зчеплення в найекстремальніших умовах.

Графен – найтонший матеріал на Землі, який у 200-і разів міцніший за сталь.

Вперше графен виділений у Манчестерському університеті у 2004 році. Це перший у світі двомірний матеріал товщиною в один атом, який здатен революціонувати різноманітні галузі техніки, зокрема, спорт і заняття на вулиці.

Графен синтезують з графіту, який вперше був знайдений в Озерному краї на півночі Англії близько 450 років тому. Цікаво, що компанія Inov-8 також заснована у тій же місцевості, але значно пізніше, у 2003 році.

Оптимізація продуктивності

Нова гума, розроблена з додаванням графену, наділена такими властивостями:

  • гнеться і зчеплюється з будь-якими поверхнями більш ефективно за усі відомі сполучення,
  • значно стійкіша до зношування,
  • забезпечує надійне і довготривале зчеплення.

Два визначні досягнення цієї інновації:

  • тривале і надійне зчеплення, особливо з вологими поверхнями,
  • довговічність продукту.

“Трейлранери та фітнес-спортсмени перебувають в екстремальних спортивних умовах, і потребують найбільш липокої підошви, яка здатна оптимізувати їхню продуктивність, не залежно від того, чи це біг по вологому трейлу, чи заняття у тренажерному залі просякнутому потом. Тривалий час вони ішли на компроміс, вибирали м’яку гуму, натомість страждали від швидкого зношування взуття”, – прокоментував директор по продукту і маркетингу компанії Inov-8 Майкл Прайс.

Компанія Inov-8 впевнена, що нова колекція G-Series зруйнує будь-які обмеження у світі зчеплення: “Наше полегшене взуття G-Series забезпечуює поєднання тяги, гнучкості і довговічності, небаченої раніше у сфері спортивного взуття сили”, – запевнив він.

Get a grip (гасло Inov-8)

Не дивлячись на те, що графен найтонший матеріал у світі, він також є дуже міцним, у 200-і разів міцніший за сталь. Окрім того, він надзвичайно гнучкий, його можна згинати, крутити, складати й розтягувати без будь-яких пошкоджень. Потенціал графену в індустрії спорту величезний.

“При додаванні у гуму, що використовується у підошвах компанії Inov-8, графен зберігає всі свої властивості, включаючи свою міцність. Ця унікальна формула дозволяє взуттю стати на 50% міцнішим, на 50% еластичнішим і на 50% довготривалішим у порівнянні зі стандартною гумою без додавання графену” – заявив вчений-матеріалознавець Манчестерського університету Аравінд Віджаярагаван.

“Посилена графеном гума краще гнеться і ефективніше зчеплюється з різноманітними поверхнями, без швидкого зношування, забезпечуючи довготривале зчеплення. Це революційний продукт, який матиме величезний вплив на ринок спортивного взуття”, – прокоментував він.

Вченим, що вперше відкрили графен, була присуджена Нобелівська премія з фізики 2010 року. Команда вчених Манчестерського університету створила свої першопрохідні проекти у сфері автомобільного спорту, медичного обладнання та літакобудування, де використовували оснащення з додаванням графену, на основі їхніх революційних відкриттів. Тепер вчені, що відкрили графен, можуть сміливо додати спортивне взуття у список своїх світових першостей.

Кросівки на графеновій підошві з’являться у продажі в 2018 році!