Советы

5 ультра гонок, які має додати до свого списку кожен бігун

Як би ти міг пробігти будь-яку ультра гонку в світі, які з них ти б обрав?

Це питання ми поставили перед представником компанії inov-8 у Великій Британії Даміаном Холлом, оскільки він є незалежним міжнародним журналістом, а також відомим ультраранером.

Це топ 5 забігів із його списку, включаючи ті, які він вже пробіг, або ж ті, що планує пробігти у 2018-2019 роках.

 

1. ICE ULTRA (Швеція)

Поки ти читаєш цю статтю, я вже прибув до Арктичної Швеції для Beyond The Ultimate’s 2018 Ice Ultra (див вище фото, щоб відчути те, що відчуваю я – дуже холодно). Я ніколи раніше не був у полярному регіоні, або Скандинавії. І ця гонка відображає все те, що я люблю у спорті. Перш за все, це пригода у нереально прекрасній пустелі на 230 км. Я давно уявляв собі холодні місця. Я вже декілька років захоплююсь капітаном Робертом Скоттом, а моїми улюбленими сценами у Зоряних Війнах були моменти з планети Хот, тож я був дуже схвильованим перед поїздкою до Арктики.

Я вважаю, що початок року з багатоетапної гонки (цей забіг має 5 етапів) є чудовою тренувальною “перешкодою”, незважаючи на те, що минулі два роки мене можна було побачити у дещо менш холодних регіонах: пустелі Сахара (у Marathon des Sables) і Коста-Ріці (у The Coastal Challenge). Учасників попередили про те, що вода у наших флягах замерзне при денній температурі, що може знизитись до -20 С. Плюс те, що не сподобалось в гонці, що лист обов’язкового спорядження включає в себе палички, які світяться (хороший запальний матеріал для нічної пожежі в помешканні).

Серед мого екіпірування для Ice Ultra є 25-и літровий рюкзак ALL TERRAIN 25, мембранна куртка RACESHELL, з аксесуарів EXTREME THERMO MITTS, MERINO WRAG, а також одна з моїх улюблених частин комплекту inov-8 MERINO HOODED BASE-LAYER.

Станом на сьогодні відомо, що 42-річний Даміан Холл виграв 230-кілометрову гонку Ice Ultra 2018 з часом 27 годин і 45 хвилин.

Інформація про змагання

Де: Лапландія, Арктика, Швеція.

Коли: лютий.

Відстань: 230 км (розділена на п’ять щоденних етапів).

Ландшафт: засніжені поля, гірські тундри, крижані ліси та заморожені озера.

Кількість фіналістів у 2017 році: 16 (плюс 3 на коротший курс).

Додаткова інформація: Веб-сайт події.

Вибір взуття: Кросівки що мають шипи для льоду та снігу, такі як OROC 280 V2 або ARCTICTALON 275.

 

2. ULTRA-TOUR DU MONT-BLANC (Франція, Італія, Швейцарія)

Я бігав UTMB протягом останніх трьох років, і перед черговим змаганням я кажу собі: “Я просто зроблю це в останній раз, це вийде з моєї системи, і я зможу рухатися далі”. Але потім я розумію, що вона досить міцно засіла в мені, десь між другим і третім хребцями. Це одна з найбільших трейлових гонок. Річ у тім, що вона проходить високо в горах і ця 100 мильна дистанція не може не зачаровувати. До того ж у ній бере участь величезна кількість бігунів, що дає мені можливість випробувати себе у змаганні проти найкращих гірських бігунів світу. Все це спокушає.

Отже, так, у серпні цього року я знову повернусь туди, і весь цей біговий рік і всі тренування я присвячую цій гонці. Нікі Спінкс, з якою мені пощастило бути в одній команді минулого року (попри те, що вона поцупила у мене трохи макарунів), налаштовувала мене проти плоскогір’я. Але я хочу цього знову. Так, я знаю, що я віддаю UTMB всі свої зусилля. Минулого року я був 12-им, відставши всього на 15 хв від першої десятки. Кожного року я показую кращий результат у порівнянні з попередніми.

Інформація про змагання

Де: старт і фініш у Шамоні, Франція. Кругове подолання найвищої вершини Європи (Монблан). Маршрут перетинає кордони Італії та Швейцарії.

Коли: серпень.

Відстань: 166 км із загальним набором висоти 10000 м.

Ландшафт: альпійські гірські стежки – багато твердих і кам’янистих ділянок, кілька ґрунтових ділянок.

Кількість учасників у 2017 році: 2,157.

Додаткова інформація: Веб-сайт події.

Вибір взуття: Мої улюблені – TRAILTALON 290. Моє взуття на кожну з гонок UTMB за останні два роки.

 

 

3. TOR DES GEANTS (ІТАЛІЯ)

Щороку, коли я кажу собі, що це буде мій останній UTMB, я з нетерпінням чекаю на Tor des Geants, однак ці змагання дуже близько в календарі одна до одної, тому важко пробігти обидві гарно. Я постійно чую лише хороші відгуки про цю 338-и кілометрову гонку, особливо про її пейзажі та атмосферу. На мою думку цей забіг нагадує Spine Race, але в реальних горах. Великих і страшенних. Однак, South West Coast Path, що проходив у травні 2016-го року, виснажив мене на решту всього року і з того часу я став відноситись більш обережно до гонок на великі дистанції. На даний момент мені подобаються дистанції на 50-100 миль, і хочу спробувати їх якомога більше, поки маю таку конкурентоспроможність, ніж коли-небудь. Я точно пробіжу TdG, але наврядчи це станеться у найближчий рік чи навіть два.

Інформація про змагання

Де: Валле-д’Аоста, Італія.

Коли: вересень.

Відстань: 338 км із загальним набором висоти 24 000 м (реєстр GPS-спостережень становить 31 000 м – це майже в чотири рази вище висоти гори Еверест!)

Ландшафт: високогірні маршрути, максимальна висота яких становить 3300 метрів.

Кількість учасників у 2017 році: 461 фінішер (ще 406 зійшли з дистанції).

Додаткова інформація: Веб-сайт події.

Вибір взуття: Можливо, TRAILTALON 290 (як і для UTMB) або, якщо потрібно більше зчеплення, то X-TALON 200.

 

 

4. THE BIG THREE US 100S (США)

Майже всі, хто люблять дистанцію у 100 миль, мріє пробігти Hardrock і Western States у США. Hardrock звучить досить захоплююче (з англійської: дуже важкий) але має специфічну атмосферу, тоді як Western States це оригінальна траса довжиною 100 миль і дуже конкурентоспроможна. Я б хотів би випробувати себе на цих забігах і проти їх учасників. Але з таким вузьким колом учасників, особливо у Hardrock, простіше потрапити до Масонів!

Leadville, третя серед 100-мильних гонок у США, доступ до забігу в ній отримати значно легше, і тому це одна з основних моїх цілей на 2019 рік. Це легендарна “Гонка навколо неба” виведе вас на складний маршрут через Скелясті гори Колорадо. Перший забіг відбувся у 1983 році і досить швидко завоював статус легендарного у світі ультра гонок.

Інформація про змагання

Де: Скелясті гори, штат Колорадо, США. Маршрут проходить 50-ти мильною ділянкою бездоріжжя, що починається на висоті 3 100 м.

Коли: серпень.

Відстань: 100 миль (160 км) з набором висоти 4800 м – включаючи два підйоми Hope Pass (яка досягає 3850 м).

Рельєф місцевості: тяжко доступні стежки та дороги з брудом і пилом на висоті.

Кількість учасників у 2017 році: 370.

Додаткова інформація: Веб-сайт події.

Вибір взуття: TRAILROC 285 відмінно підійдуть для сухого і скелястого покриття у США.

 

 

5. MADEIRA ISLAND ULTRA TRAIL (острів Мадейра, Португалія)

Окрім UTMB, моєю наступною неймовірно бажаною і першочерговою гонкою цього року є Madeira Island Ultra Traill (MIUT) у квітні. Це забіг на 71-а милю із загальним набором висоти 7,200 м, що виглядає, як дві третини UTMB, але – це нова гонка для мене і звучить вона дуже драматично. Оскільки ця гонка входить до списку найвідоміших змагань світу на довгу дистанцію Ultra-Trail World Tour, я відчуваю піднесення перед тим як ринутись у боротьбу з кращими бігунами світу. Я щасливий, адже маю можливість пробігти ці забіги. Це те, що мені потрібно нагадувати собі, коли я починаю опускати руки. Траса проходить від однієї частини острова до іншої, охоплюючи багато високих відкритих гірських хребтів та просторих лісових масивів. Це виглядає дуже епічно.

Інформація про змагання

Де: острів Мадейра у Атлантичному океані, близько 1000 км на північний захід від Португалії.

Коли: квітень.

Відстань: 114 км із набором висоти у 7200 м.

Рельєф місцевості: вузькі, круті, закручені гірські стежки з відкритими ділянками на висоті.

Кількість учасників у 2017 році: 590

Додаткова інформація: Веб-сайт подій

Вибір взуття: Можливо, TRAILTALON 290 (як для UTMB) або, якщо потрібно більше зчеплення, то X-TALON 200.

Представник компанії Inov-8 Даміан Холл займав місце на п’єдесталі Spine Race, Dragon’s Back Race і нещодавньому Чемпіонаті з Ультра-Трейлу у Великій Британії. Незалежний журналіст і британський трейл-ультраранер тричі пройшов UTMB, посівши 12-е місце минулого року, і зайнявши 17-у позицію в Ultra-Trail World Tour. У 2016-у році він встановив Найшвидший відомий час у Britain’s longest National Trail (630-и мильний забіг південно-західним узбережжям). В усьому цьому він звинувачує кризу середнього віку :). Слідкуйте за Даміаном у Facebook та Instagram.