Обзоры

Кросівки X-TALON з технологією STICKYGRIP

Культові бігові кросівки INOV-8 X-Talon, які вперше вийшли у світ у 2008 році, з кожним роком набувають все масштабнішого успіху. Впродовж 10-и років з того моменту, як вони вперше потрапили на полиці магазинів, легендарні X-Talon – з їх легким та гнучким верхом і агресивною підошвою з гумовими шипами – надихнули гірських бігунів, трейлових бігунів, орієнтувальників і бігунів на дистанціях з перешкодами до багаторазових перемог у міжнародних змаганнях, і встановлення рекордних результатів.

Тепер, щоб відсвяткувати десятиріччя першості, серія кросівок X-Talon зміцнюється шляхом додавання двох нових моделей: X-Talon 230 і X-Talon 210, які з’являться у продажі вже в січні 2018 року.

Що ж нового мають 210 і 230 моделі?

Найголовніше, що вони наші перші бігові кросівки, які мають функцію STICKYGRIP. За використання нової суміші гуми, яка пройшла інтенсивні випробовування, як у природних умовах, так і в лабораторіях, створена підошва, що забезпечує краще зчеплення з будь-якою поверхнею, на відміну від попередніх моделей з цієї серії. Висота шипів залишилась 8 мм, водночас, збереглась стійкість на м’яких болотяних трасах одночасно з чудовою фіксацією на жорстких поверхнях, але склад гуми істотно змінився. Нова суміш гуми STICKYGRIP забезпечує підвищений рівень зчеплення, надаючи бігунам впевненість у подоланні надскладних рельєфних ділянок, незалежно від того, які вони: м’які, брудні, тверді, сухі чи вологі.

X-Talon 230 також має гнучку пластину, яка розгинається разом з кожною індивідуальною метатарсальною частиною у стопі, забезпечуючи кращий захист від гострого каміння і решти небезпечних перешкод під час забігу. Зовні у конструкції підошви використовується наша унікальна технологія Powerflow+ midsole, яка не тільки пом’якшує удар при стиканні з поверхнею, але й, акумулюючи вашу енергію, забезпечує потужніший наступний крок під час бігу.

Для того, щоб залишилось відчуття легкості і швидкості під час пробіжки у кросівках X-Talon 230, ми використали нові матеріали у верхній частині взуття, такі як захисний обід довкола всього кросівка та вшитий язичок, які не пропускають вологу. Це найкращий захист з мінімальною масою. Оберіть цю модель для тренувань і змагань на будь-яку дистанцію.

А як щодо X-Talon 210? Вага кросівка всього 210 г (що на 20 г легше X-Talon 230). Ці надзвичайно гнучкі помаранчеві ракети були створені для бігу на високій швидкості по місцевості високої складності. Найкращими умовами для них є м’яка, трав’яниста чи заболочена місцевість, хоча технологія підошви STICKYGRIP у X-Talon 210, як і в X-Talon 230, надає надійне зчеплення з твердим покриттям, незалежно від того, чи воно вологе, чи сухе.

Однак, на відміну від X-Talon 230, вони не мають захисної пластини та технологію підошви Powerflow+ midsole. Замість цього X-Talon 210 мають давно використовувану технологію підошви EVA, що забезпечує відчуття візивності, але дещо пом’якшені відчуття під ногами, подібно до відомих X-TALON 190. Ох, ми згадали що таке відчувати швидкість… що ж, коли ми кажемо швидко, ми маємо на увазі дуже швидко!

Позбавлений жорсткого задника верхній матеріал і вшитий язичок не затримують воду. І хоча 210-а модель не має захисного обода, більш легкий, але міцний верх має підвищений рівень проходження повітря і дозволяє будь-якій волозі, будь то піт чи вода швидко виводитись з кросівка назовні. Оберіть цю модель для гонок і перегонів на коротких дистанціях по горах, проваллях і стежках, водночас вони чудово підходять для орієнтувальних забігів і забігів з перешкодами. Це ідеальний вибір для гонок з подоланням водних перешкод.

Оскільки X-Talon 210 мають менш захищений матеріал верху, то вони відчуваються дещо вільнішими по повноті, ніж їхній старший брат. Це продемонстровано у нашій новій шкалі повноти кросівок 1-5, де X-Talon 230 займають перше місце (найбільш вузька модель) і X-Talon 210 як номер два у списку.

X-Talon 230 має перепад 6 мм, тоді як у X-Talon 210 – всього 3 мм, це означає що ваша нога буде ближче до землі у легших кросівках. Обидві моделі оснащені нашою новою підошвою STICKYGRIP та шипами висотою 8 мм (їх кількість складає 86 шипів на кожну пару кросівок X-Talon 230 чи X-Talon 210).

Ця пара приєдналась до легендарних X-Talon 212 (номер 1 у шкалі повноти) у серії кросівок X-Talon сезону весна/літо 2018, тоді як ті, хто обирають ширшу колодку, пропонується спробувати X-TALON 200 (номер 4 у списку) та X-CLAW 275 (номер 5 у списку).

Тест кросівок

Представник компанії Inov-8, учасник міжнародних змагань з бігу по горах, трейлових гонок і забігів з перешкодами Бен Маунзі тестував X-Talon 230 і X-Talon 210 протягом декількох місяців. Його враження: “X-Talon 230 – це та модель яку б я обрав для забігів на довгі відстані, при екстремальних погодних умовах і по складній місцевості. Перш за все, це завдяки їхньому міцному верху і додатковому захисному ранту по периметру кросівок”.

“Я також одразу помітив те, що матеріали верху не пропускають воду, це допомагає ногам залишатись сухими і зберігати тепло під час тривалого бігу. У порівнянні з рештою моделей вони найбільш схожі на X-Talon 212, але слід зазначити, що відмінності все-таки наявні, тому потрібен деякий час аби призвичаїтись до їхньої колодки і відчувати їх у повній мірі. Особисто мені знадобилось декілька тренувань, щоб розбігати їх”.

“Я ретельно протестував цю модель за різних типів погодних умов і на різних покриттях. Час від часу це дуже винагороджується. На мою думку, це ідеальний варіант як для тренувань, так і для гонок. Вони забезпечують блискуче зчеплення на будь-яких поверхнях завдяки технології STICKYGRIP, саме це надає мені неабиякої впевненості та уможливлює біг на максимальній швидкості”.

“X-Talon 210 – це модель, яку захочуть придбати всі прихильники старих X-TALON 190 і не тільки. Незважаючи на те, що вони мають таку ж чудову підошву STICKYGRIP як і X-Talon 230, вони відчуваються кардинально інакше. Я справді вибіг у них прямісінько зі свого будинку, бо відразу ж коли їх взув, мені здалось, що я в домашніх тапочках”.

“Верхній матеріал кросівок здається набагато міцнішим за попередню 190-у модель, я помітив суттєво менше зношення матеріалу верху кросівок після чималих відстаней. Мої ноги також відчувають більший захист від предметів на трасі та ландшафту. Це будуть мої бігові кросівки для пагорбів, гір і стежин у 2018 році”.

“Якщо ви хочете мати легке взуття з чудовим зчепленням і захистом, яке підійде для тренувань і гонок по бездоріжжю, то вам слід звернути увагу на X-TALON 230”, – стверджує Дейв Тейлор (The Fell Running Guide), який протягом декількох тижнів тестував одну з найновіших моделей легендарної серії бігових кросівок X-TALON.

“Новий додатковий захист та STICKYGRIP – це безумовно перемога: чудове зчеплення – завжди добре, особливо на вологому камінню”, – такими враженнями поділився ультрамарафонець і фотограф Іан Корлесс (Talk Ultra), який подолав більше 160 миль у нових X-TALON 230.

Іан Корлесс також зробив огляд моделі X-TALON 210. Ось його враження: “Комбінація легкого верху, вузької колодки і нової чіпкої підошви роблять їх найкращим вибором для забігів на короткі дистанції по пагорбах, горах та бігу з перешкодами. Верх кросівка гарно виводить воду, тому якщо “swimrun” – це твоє, то тобі варто звернути увагу на цю модель.” Повний огляд X-TALON 210 тут.

Що стосується забігів з перешкодами (OCR), то кросівки X-TALON 230 і X-TALON 210 були випробувані хлопцями з Mudstacle, які мають команду, що бере участь у всіх забігах з перешкодами на території Великобританії, що тільки позначені в календарі! Ознайомтеся з оглядом Енді Перрі з Mudstacle:

Перші враження українських бігунів

Учасник українських і зарубіжних забігів з перешкодами Ігор Чадаєв ділиться своїми першими враженням в Instagram:

“Рубрика ответов на частые вопросы друзей и комрадов по бегу. Попросту попробуйте современные технологии в своих пробежках! Это проверенный мега-уровень устойчивости, надежности, прочности и уверенности при беге. Мои неоново-яркие MudClaw300 от @inov8_ukraine дали мне многое в 5 забегах Race Nation и Spartan Race прошлого сезона. Новые X-talon 230 от @inov8_ukraine легче и включают в себя самые новые технологичные материалы.

Обязательно обувайтесь в них, если вы хотите

  • свободно бегать в снег, лёд, слякоть, грязь
  • на максимальной скорости нестись вниз по скалистому/горному и любому трейловому склону, не переживая об устойчивости, травмах голеностопа и т.д.
  • уверенно карабкаться вверх по валунам, сыпухе, камням, грязи, снегу и прочим трейловым поверхностям благодаря сцеплению шипов
  • комфортные пробежки по паркам, лесопосадкам, лесу, рощам, скалам, горам и даже рекам!

Резина не скользит, шипы дают дополнительное сцепление и ускорение, материл выводит влагу шустро, даже при беге по колено в реке- комфорт”.