Истории

Міні-довідник з гонок OCR

Протягом останнього десятиліття змагання з подолання перешкод зійшли на хвилю шаленої популярності. Приваблюючи учасників з різними можливостями, змагання не лише випробовують на спритність та витривалість, а й на силу духу й тіла. Маршрути різняться за довжиною, перешкоди за рівнем складності, але круті схили, хвилювання та щедра порція бруду вам гарантовані.

Подаємо адаптовану статтю “Міні-довідник з гонок OCR” Inov-8, яка вийшла за співпраці організаторів змагань Total Warrior, журналу Obstacle Race Magazine, чемпіона Європейської короткої гонки з подолання перешкод у 2018 році Леона Кофод Андерсена та кращої учасниці змагань Великобританії Беккі Рендел.

А ー Атмосфера

З атмосферою під час змагань все чудово. Організаторам вдається поєднувати складні перегони з гучною музикою, пивом,видовищними місцями та першокласними волонтерами. Одного дня добровольці здійснюють організаційну роботу, а наступного вже змагаються з тобою, тож добре розуміють через що проходять учасники. Або просто не можуть залишатися осторонь! (Total Warrior)

Б 一 Бруд

Так, ти весь будеш брудний. Навіть там, де й не здогадуєшся, і не один день (поглянь на фото). (Total Warrior)

В ー Ватяні ноги

Після подолання пагорбів та виснажливої боротьби з болотом ти ледь відчуватимеш свої ноги. (Беккі Рендел) 

В ー Волонтерство

Забіги з перешкодами не існували б без наших чудових волонтерів. Безмежна подяка усім, хто допомагає нам в організації. (Леон Кофод Андерсен)

Г 一 Грязюка

Жодне змагання з перешкодами не може вважатися дійсно таким без щедрої порціі грязюки (дивись на фото). Саме вона може змусити посміхнутися найсерйознішого учасника. Саме вона робить найпростіші завдання неможливими. (Obstacle Race Magazine)

Д – Дисципліна

Перші змагання з подолання перешкод відомі своїми 15-кілометровими маршрутами та страхітливими так званими “Полями смерті”. Пригадуєте коли востаннє підписували собі смертний вирок перед гонкою?! (Леон Кофод Андерсен)

Е ー Енергія

Такі гонки 一 запорука вашої молодості, веселощів та прекрасної форми. (Беккі Рендел)

Ж ー Жах 

На початку гонки у багатьох з’являється страх. І немає нічого кращого, ніж подолати його, перетнувши фінішну лінію. (Obstacle Race Magazine)

З ー Запитуй

Не знаєш, як подолати випробування і взагалі як почати? Наша мега дружня спільнота екстремалів допоможе тобі, навіть якщо запитання тобі здається простим. (Беккі Рендел)

К ー Казитися 

Якщо ти ще не здогадуєшся, як це відбуватиметься, уяви коли ти останній раз весь вимазаний в болоті на повній швидкості мчався 15-метровою слизькою клейонкою, або бушував у басейні з льодом. Повторити це знову? Хіба це не твоя дитяча мрія?(Total Warrior)

К ー Канатна дорога

Хто не любить у вихідний проїхатись канатною дорогою, насолодитися свистом повітря і… феєрично приземлитися! (Obstacle Race Magazine)

Л ー Лід

Для роботи деяких перешкод потрібно аж 10 тонн льоду на день! Якщо ти розраховуєш просто “намочити ніжки”, то тебе чекає абсолютний шок! Діставшись до іншого берега, ще хвилинка, і ти знов відчуватимеш кінцівки.(Total Warrior)

М ー Мінімум спорядження

Чудова нагода побачити дорослих, що активно повзають довкола маленької перешкоди, ніби намагаючись тримати баланс в польоті. Хіба це не мило! (Леон Кофод Андерсен) 

Н 一 Ноша

Це не просто рюкзачок для прогулянки в лісі! Організатори полюбляють підкинути учасникам по одному-два мішечку з піском, щоб перевірити на міцність. (Obstacle Race Magazine)

Н ー Нунчаки

Це найулюбленіше випробування учасників. Не уявляєш як це? Знайди відео в Інтернеті. (Беккі Рендел)

О ー Одержимість

Уяви: будинок весь завішаний медалями, у медіа купа твоїх “брудних” фото і ти готовий заплатити скільки завгодно грошей, аби тільки взяти участь в наступній гонці! (Леон Кофод Андерсен)

П 一 Пагорби

Звісно ж, таке змагання не може обійтися без природних перешкод. Шосейний біг може похизуватися рівним ландшафтом та швидкістю. Зовсім інша справа – наші гонки. Якщо в тебе на шляху зявляється пагорб і його можна безпечно подолати, то ти йдеш вперед. І будь певен, що на його вершині тебе чекає якась перешкода! (Total Warrior)

П&С ー Підйом & Спуск 

Часто здійснювати виснажливі підйоми та спуски потрібно з вантажем (Беккі Рендел)

Р ー Рентген

Тримайте кулаки, і бажано неушкоджені, щоби це досягнення медицини вам не знадобилось! (Беккі Рендел)

Р ー Річки

Вони створюють чудові природні перешкоди. Для тих, хто не вміє плавати, завжди є можливість пройти через мілину. Тож не дозвольте водній стихії (чи то штучній, чи то природній) вас здолати. (Total Warrior) 

С ー Стіни

Перед тобою справжнісінькі 4-метрові стіни і ще вищі, але вже у твоїй уяві ー і обидві потрібно подолати. І не бійся попросити допомоги у свого колеги (дивись на фото). (Беккі Рендел)

У 一 Утримуватися

Це основне завдання твоїх рук та ніг. Тож в пригоді стануть екстрим-кросівки X-TALON. І не забудь про рукавиці. (перегонів Беккі Рендел)

Ф ー Фото

Немає нічого кращого за визнання. Один вдалий знімок зі змагань і в понеділок зранку ти вже зірка. Найкрутіший, звісно, зі стрибком крізь вогонь. (Obstacle Race Magazine)

Х 一 Хідник

Це не червоний хідник, де ти посміхаєшся і сяєш. Це рукохід 一 місце де ти напруженими жилами з усіх сил чіпляєшся за перекладини в надії дійти до кінця. Без таких турніків не обходиться жодне змагання. (Obstacle Race Magazine)

Ч 一 Чиииз

Купаючись в грязюці, не прогавте можливість і скажіть “Чиииз” в обєктив фотографу (дивись фото). Це чудові знімки для соцмереж. (Леон Кофод Андерсен)

Щ ー Щоб дітям було весело

Деякі зі змагань пропонують дитячу версію, включаючи ті самі перепони, проте на більш доступному рівні. Це чудово, що діти можуть вийти на природу і зайнятися спільною справою. Розпочавши підготовку в цьому віці, вже скоро діти зможуть позмагатися на вищому рівні! (Total Warrior)

Найкраще взуття для змагань з перешкодами

Негайно зніміть шосейні кросівки… Адже вам буквально треба буде “чіплятися” пальцями за все, що під ногами! Погодьтеся, не дуже весело бігти та підслизнутися в калюжі бруду, застрягти в траншеї та дивитися, як інші стрімко рухаються далі. Просто візьміть пару кросівок з міцними резиновими шипами на підошві, щоби бути впевненим у своєму успіху. Ми радимо модель X-TALON 230 та X-TALON 210.