Истории

Від А до Я про біг на ультрамарафонські дистанції

Популярність ультрабігу продовжує зростати. Раніше більшість спортсменів прагнули пробігти марафон, проте сьогодні ця дистанція вже не здається чимось захмарним. Бігуни прагнуть чогось більшого і врешті-решт обирають ультрамарафонські дистанції. Це дистанції не для слабких.

Людина, яка знає багато про цей спорт, якого визнали Австралійським Ультрабігуном 2016 року, Брендан Девіс – ділиться своїм словником настанов. 

Думаєте про забіг на ультрадистанції? Перш ніж здійснити цю гонку, прочитайте історію Брендана “Від А до Я про ультрабіг” – погляд на спорт і спортсменів з іншого боку. 

A is for Attitude (настанова) – настанови, які необхідні для ультра бігунів. Життєрадісність, жорсткість, стриманість і готовність до будь-якого виклику в будь-яких умовах.

B is for Beards (борода) – Форрест Гамп розпочав цю тенденцію, тепер це мода серед утрабігунів, що поважають себе (звичайно, не враховуючи жінок). Дивіться нижче на ідеальну бороду для ультра бігуна!

C is for Chafing (натирання) – стегна, пахви, спина, груди, сідниці. Єдине, що може бути ще гіршим, ніж біль від натирання під час ультрамарафону, – це біль, який ви відчуєте, приймаючи душ після забігу! (Спробуй крем від натирання  Strip)

D is for Divorce (розлука) – дивіться літеру “М”.

E is for Espresso (еспресо) – ніде більше не знайдеш стільки кавових фанатів як на ультрамарафоні. До, під час або після гонки – завжди є час для кави.

F is for Fluids (рідини) – ультра бігуни знають про них все. Це рідини “в тобі” і “з тебе”. Ті, що споживаєш: вода, електроліти, кокосове молоко, буряковий сік, сік корнішонів, пиво – все, що необхідно для того, аби фінішувати. Рідини, що виходять: слина, піт, сеча, блювота, кров, соплі і екскременти.

G is for Gear (зчеплення) – бігуни люблять якісне екіпірування: від шкарпеток до трекінгових палок. У нас є все: кросівки для кожного типу трейлу (хоча ROCLITE, див. нижче відео, – найуніверсальніші і підходять для різних видів поверхні), а також екіпірування для відмінних погодних умов (адже ти ніколи не знаєш, що тебе чекатиме на дистанції).

H is for Hallucinations (галюцинації) – якщо ви вже бігали протягом 24 годин без сну, то вам відомо, що іноді дерева схожі на мертві тіла, гілки – на змій. І це корисніше, ніж приймати таблетки.

I is for Insane (божевільні) – що пересічні люди думають про ультра бігунів? Зазвичай щось подібне: “Ви бігаєте по 100 миль? Ви божевільні?”

J is for Joints (суглоби) – вони скриплять і опухають. Як правило, вони першими нагадують нам, коли ми прокидаємося про те, хто ми і що ми робимо.

K is for Kudos (визнання) – визнання та ультра нерозлучні. Слава годує наше его, як ніхто інший. Чим більшою є дистанція, тим більшим буде визнання. Ось мій результат в Strava нижче: гонка у 55.9 миль отримала 335 лайків.

L is for Lubricant (вазелін) – використовуйте безмежно! Наслідки невикористання вазеліну відносяться до літери “C”.

M is for Mileage (кілометраж) – це особливість ультра бігунів та їх тренувань. Чим більше миль, тим краще (чи ні? див. Літеру “D”).

N is for Nutrition (харчування) – ключ до успішного ультрамарафону – живлення. Це не важко, особливо якщо пункти харчування нагадують шведські столи 🙂 Не дивно, що дехто називає ультрамарафони “їстівними змаганнями”.

O is for Oikophobia – ми всі повинні мати цей страх. Просто загугли.

P is for Panic (паніка) – момент, коли розумієш, що реєстрація на змагання відбувається дуже швидко. Або момент, коли стоїш на стартовій лінії і помічаєш, що не зарядив свій годинник.

R is for Recovery (відновлення) – відновлюючі пробіжки? Льодові ванни? Масаж? Не будьте лековажними. Млинці і пончики, чіпси і гамбургери, десерти і пиво. Після змагань режим псується, і так може тривати до 2-х місяців після гонки.

S is for Support Crew (командна підтримка) – рівень безумовної підтримки команди на ультрамарафонах ні з чим не можна порівняти. Ви не могли б пробігти ультрамарафон без великого вкладу вашої команди.

T is for Toenails (нігті на ногах) – зазвичай нігті ультра бігунів бувають у двох станах: чорні або їх взагалі немає. Іноді жінки також можуть показувати третій «розмальований» варіант.

U is for Undulating (горбистий) – ультрабігуни, як правило, так і описують гори. Якщо це не Альпи або Піренеї – це просто пагорби.

V is for Vertical (вертикаль) – ультра бігуни люблять переслідувати висоту, чим вона більша, тим краще. Ніколи не буває достатньо високої гори.

W is for Walking (ходьба) – режим подорожі, який рідко визнається, але зазвичай використовується під час ультрамартонів. Ми навіть назвали його “енергетичним”, щоб не виглядати такими нікчемними (ми ж ультра бігуни!).

X is for X marks the spot (місце) – невелике місце на фінішній ділянці вашого ультрамарафону, де ви впадете в позу ембріона і не будете вставати протягом декількох годин. Це може бути де завгодно!

Y is for Yesterday (вчора) – день, коли розпочався ультрамарафон, який ви зараз долаєте.

Z is for Zombies (зомбі) – зазвичай ультра бігуни рухаються, виглядають і пахнуть в кінці ультрамарафону як зомбі!