Советы

Для чого потрібен крем від натирання?

Колись давно використовували сирий стейк з яловичини як крем від натирання шкіри. Легенда говорить про те, що велосипедні гонщики Героїчної епохи (яка передувала Першій світовій війні) клали тонку скибочку стейка всередину своїх мішкуватих вовняних шортів, щоб зменшити вібрації і тертя, що виникає при їзді по нерівних, запилених дорогах. Згідно з цією легендою до кінця поїздки стейк встигав приготуватися і його з’їдали вкінці гонки. Ймовірно з’їдали, бо це було б марнотратним його просто викинути.

Така екстравагантність неминуче поступилася більш економній: запропоновано вшивання сідлоподібних шматків тонкої, еластичної замші всередину спеціальних облягаючих шортів, щоб забезпечити пом’якшення поверхні, яка перебуває у постійній взаємодії з ніжною шкірою велосипедиста.

Проблема дискомфорту є дуже нагальною. Поїздка протягом лише однієї години може створити нестерпні больові відчуття в місці тертя тіла об сідло велосипеда. Спеціальні велошорти, які тепер продаються скрізь, вирішують цю проблему. Але чи забезпечують вони повноцінний комфорт? Адже натирання шкіри під шортами – часта проблема у велосипедистів.

Виникає питання – чи потрібний крем від натирання? Остаточної відповіді немає. Відповідь залежить від багатьох факторів: відстані, яку ви долаєте, відносної тенденції до потіння та ймовірності того, що шорти можуть бути використані, зняті і знову використані, перш ніж випрані. На коротких дистанціях (до декількох годин) шорти не створюють досить довго дискомфорту, щоб стати проблемою.

Проте, багато ентузіастів воліють застосовувати крем від натирання для більш коротких поїздок тому, що він підвищує комфорт при їзді за рахунок зниження можливості тертя, що може виникнути. Більшість кремів також містять охолоджуючий або в’язкий компонент, що створює приємне відчуття при контакті зі шкірою. Ефект крему варіюється залежно від виробника і того, наскільки підходить він саме вам. На більш тривалих дистанціях використання крему обов’язкове, адже він може болючу поїздку перетворити на справді приємну. Майже повна відсутність тертя шкіри зустрічається при покритті шкіри кремом від натирання, особливо це відчувається після декількох годин в сідлі, коли будь-яка навіть підозра на натирання призводить до посилення м’язової втоми.

Можна зробити висновок, що використання крему від натирання є не обов’язковим і розкішшю. Однак це не так. Досвідчені велосипедисти визнають, що він є життєво важливою частиною велосипедної рутини, так як він запобігає або зводить до мінімуму можливість травми, що може означати тимчасове припинення їзди на велосипеді, що, в свою чергу, впливає на тренування і пов’язані з ними змагання. Професійні гонщики будуть використовувати крем навіть під час їзди поза тренуваннями.

Звичайно, є багато різноманітних кремів на ринку. Найпопулярнішими серед економних велосипедистів є креми Savlon і Sudocrem. Sudocrem є фаворитом для гонщиків на далекі дистанції, адже він характеризується тривалою дією. А також – ефективним антисептиком. Його головний недолік у в’язкості: його формула ускладнює не тільки промивання вставок в шорти, але й зняття зі шкіри вкінці поїздки.

Неймовірно складно знайти крем від натирання, який буде гарно виконувати свою функцію, не проникати в тканину одягу і ще й не подразнювати шкіру тіла. Ми знайшли супер формулу – крем від натирання Strip. Крем від натирання Strip утворює захисний шар на тілі. Завдяки тому, що кокосова олія входить в його формулу, він має протигрибкові та антибактеріальні властивості.