Советы

Топ 10 порад для пробіжок в темряві взимку

На вулиці темно, холодно і, швидше за все, йде дощ або сніг. Ви виходите за двері свого будинку після важкого робочого дня і відразу ж починається ментальна битва. Вам потрібно бігти, ви хочете бігти, але чи зможете ви знайти внутрішню силу, щоб зустрітись віч-на-віч з природними умовами?

Ось 10 порад, які будуть витягувати вас з теплого дому і змушувати бігти в темряві цієї зими!

1. Вимкніть централізоване опалення

Як зазначає британський міжнародний гірський бігун Бен Маунзей, що найскладнішою складовою нічного бігу, особливо в зимовий час, є переодягнутись в своє екіпірування і вийти з дому. Легко знаходити відмовки до того, як ви почнете одягатися. “Я повинен грати в серйозні ігри розуму з самим собою, щоб зробити пробіжку. Один з моїх трюків полягає в тому, щоб зберігати вітальню мого будинку у холодному і непривабливому вигляді, наскільки це можливо. Централізоване опалення майже завжди вимкнене. Відтак, коли я приходжу додому з роботи, я хочу повернутися назовні відразу ж, щоб залишатися в теплі. Крім того, я заощаджую гроші на рахунках за опалення! Швидкий вихід назад на вулицю також має важливе значення. Я даю собі 15 хвилин на збори, максимум. Все моє екіпірування уже заздалегідь складене, і я ніколи не дозволяю собі присісти”.

2. Думайте про те, що “ці тренування варті двох”

Зима розмежовує прекрасних бігунів від просто хороших бігунів. Коли на вулиці темно і дме сильний вітер, то дуже хочеться полежати на дивані перед телевізором, а не робити повторні забіги по пагорбах. Але це саме ті моменти, які стануть вирішальними для вашого майбутнього фінішу в гонках. Кожен може вийти на пробіжку в гарну погоду. Але одиниці бігають в негоду. Тому ці тренування цінуються вдвічі більше.

Бігунка, яка знає багато про те, як робити щось “вдвічі” – Нікі Спінкс Double BG

 

3. Відкладіть тренування на швидкість на денний час

Неосвітлені дороги – не місце для здійснення 10 х 400м повторень при максимальному VO2 показникові. Хоча ліхтарик на голові забезпечує хорошу видимість, проте він ніколи не замінить денне світло. Сприйняття глибини особливо скомпрометовані, тому маленька вибоїна, калюжа можуть видаватися гудронованим шосе! Подібне відбувається і на стежках: тіні можуть магічним способом перетворити невеличку впадину на землі на глибокий кар’єр. Коли ви біжите в темряві дотримуйтесь легкого темпу, адже тоді у вас буде більше часу на реакції і ви зможете уникнути візуальних ілюзій.

4. Ознайомтесь з місцевою флорою і фауною

Під час пробіжок у темряві ви можете побачити дивовижні речі у світлі вашого ліхтарика. Дикі звірі вечорами спускаються з пагорбів, щоб розділити бездоріжжя долин з вами. Шотландський ультра бігун Марко Консані радить знати напевно, що вам може трапитись на шляху. “Мені подобається думати про себе, як про хороброго, безстрашного нічного бігуна. Єдине про, що я не говорю людям – це про те, як мені стало страшно, коли, я подумав, що за мною з-за древ спостерігає зграя гієн. Насправді, це була невелика отара овець. Правдива історія. Майте на увазі, не тільки в нічний час важливо, щоб ви знали вашу місцеву дику природу … ”.

5. Виграйте ментальні ігри

Трейловий біг у темряві є достатньо епічним і може привносити відчуття вашої непереможності. Тільки ви, місячне сяйво і мерехтливі зірки. Але іноді ви легко можете дозволити своїй уяві здичавіти. Вам може здатися, що хтось вас переслідує, але, насправді, ви просто чуєте звук вашого власного дихання. Це означає, що ви завжди повинні бути в стані підвищеної готовності і знати про навколишнє середовище навколо вас. Не дозволяйте вашому розумові обманювати вас!

6. Спробуйте бігати по бездоріжжю

Біг по дорогах в темні зимові ночі може бути дуже небезпечним. Навіщо ризикувати своїм життям через новітню популярність написання смс і водіння одночасно? На бездоріжжі є дикі тварини, каміння, коріння, сніг і інші підступні моменти, з якими ви можете змагатися, але боротьба вирішується купівлею газового балончика Перець і хороших кросівок. Як наголошує американський гірський бігун Пітер Максімов, засніжені або обмерзлі трейлові доріжки змусять вас тренуватися інтенсивніше, тим самим збільшуючи аеробну здатність, що, відтак, зробить вас сильнішими, справжніми бігунами! На бездоріжжі є дикі тварини, каміння, коріння, сніг і інші підступні моменти, з якими ви можете змагатися, але боротьба вирішується купівлею газового балончика Перець і хороших кросівок.

7. Удар світла автомобілів

Якщо ви бігаєте по містечку або далеко від автомобільних доріг, де ви звикаєте до відсутності хорошого освітлення або навколишнього мороку, потрапивши під світло автомобільних фар з вами може трапитися неприємність – автомобільні фари затьмарять ваш зір. Спробуйте закрити одне око, а інше – тримати відкритим. Коли ви відкриєте його, то нічне бачення повинне відновитися і ви зможете знову бігти без повної втрати нічного бачення.

 

8. Веселіться – просто налякайте друга

Бігати в темряві з друзями – це не тільки безпечніше, а й набагато веселіше. Скористайтеся можливістю для перепочинку товаришів і, коли ви будете бігти позаду них, неочікувано вимкніть свій ліхтарик і зникніть у найближчому довкіллі (найкраще за стіною або деревом). Повірте, паніка забезпечена! 🙂 Після цього вистрибніть на них, коли вони розвернуться, щоб спробувати вас знайти.

9. Візьміть запасний ліхтарик

Ви ніколи не можете повністю довіряти своєму ліхтарику на голові, щоб він доведе Вас благополучно додому з бездоріжжя або гір – навіть, якщо ви впевнені, що повністю зарядили батарею перед використанням. Норвезький скайранер Ерік Хогснес говорить, що погода – особливо сильні вітри і низька температура – можуть змусити ліхтарик поводитись смішно. “На (майже) всі нічні пробіжки я беру з собою запасний ліхтарик. Я зробив помилку, не зробивши цього на недавньому Trail Running World Championships. Мій ліхтарик на голові здався після 90 хвилин (термін служби батареї імовірно став причиною цього). Я був змушений провести частину гонки в темряві, покладаючись тільки на світло суперників навколо мене.”

 

10. Мертва петля

Замість того, щоб бігати по великому маршруту, чому б не знайти коло у 2-3 милі, яке ви зможете повторити кілька разів? Це дає можливість для «запасного виходу», який потрібний вам у випадку травми або виникнення будь-яких інших проблем. Поєднайте елементи спринту на підйом і на спуск, а також спробуйте повторювати вашу “мертву петлю” (коло у 2-3 милі) за годинниковою стрілкою і проти годинникової стрілки. Це може здатися виснажливим, але це дійсно ефективно і втримає вас у безпеці.

Обирайте правильне екіпірування для бігу в темряві цієї зими

Якщо ви бігаєте по бездоріжжю цієї зими, то поверхня, ймовірно, буде м’якою і багнистою. Бігові кросівки з агресивними шипами на підошві, такі як Mudclaw 300 або X-Talon 212, нададуть вам чудове зчеплення з поверхнею на будь-якому схилі і будуть тримати вас у вертикальному положенні. Якщо на землі є лід або сніг, тоді вам потрібні голчасті кросівки, такі як ArcticTalon 275 або ArcticClaw 300 – вони не дадуть вам посковзнутися. Проте, якщо покриття залишається твердими і очищеним від бруду/снігу/льоду, тоді TrailTalon 275 стануть ідеальним вибором. Збереження тепла і бути завжди видимим – важливі складові бігу в темряві взимку. AT/C Merino LS і AT/C Tight є першою необхідністю і вони швидко стануть вашими базовим шаром одягу взимку, в той час як AT/C Softshell Pro – це куртка, яка вам потрібна для захисту у найхолодніших, найвітряніших умовах. Світловідбиваючі логотипи є на всьому одязі зовнішнього ізолюючого шару, щоб вас було видно під час бігу в нічний час. Наші рюкзаки, головні убори і рукавички також оснащені світловідбиваючими логотипами для підвищення вашої безпеки під час пробіжок в темряві.