Интервью

Що відчуваєш після участі в марафоні на Північному полюсі?

“Часом, мені здавалось, що мій мозок і очі повністю замерзли”- коментує переможець найморознішого змагання North Pole Marathon 2017 і представник компанії Inov-8 у Польщі Пьотр Суханя, коли згадує одну із найскладніших гонок у його житті. Незважаючи на боротьбу з холодом (температура впала до -40С) і знесилення ніг від пересування по глибокому снігу миля за милею, 37-ми річний бігун перетнув фінішну лінію першим. Переможний час Пьотра склав 4:06:34. Він виявився на годину швидшим за тогорічного переможця – Дорна Венінгера (США).

Але що насправді змушує брати участь в North Pole Marathon, марафоні, що перетинає один із найвіддаленіших куточків нашої планети?

Ми спіймали Пьотра, щоб дізнатись відповідь на це запитання.

Пьотр лідирує у гонці 2017 р. по замерзлій сніговій місцевості.

Пьотр відповідає: “Цей марафон незвичайний у всіх сенсах цього слова. Щодо витривалості, то я почував себе краще, ніж під час подолання шосейних марафонів, проте мої м’язи були розбиті. Поверхня, по якій я біг, була вкрита розсипчастим снігом, і моя нога буквально “занурювалась” у сніг на кожному кроці. Протягом всього забігу не було жодної рівної ділянки, окрім 400-метрової. злітно-посадкової смуги”.

“Я дійсно втратив забагато сил під час North Pole Marathon. Мої ноги були надзвичайно виснажені, адже протягом всього забігу я скоріше стрибав, аніж біг. Але, чесно кажучи, це був не найскладніший марафон у моєму житті. Під час марафону у Бангкоку, я відчував себе набагато гірше, адже надмірна вологість та висока температура буквально розбили мене, мені знадобилось два дні, щоб оговтатись”.

“В процесі підготовки я дотримувався звичного плану тренувань до марафону. Я не тренувався у штучних холодних умовах, як зазвичай це роблять передові спортсмени. Я надавав перевагу спеціальним біговим вправам, включаючи біг з підстрибом. Але деякі обставини все ж порушили мої плани, у лютому я захворів і втратив близько 150 км мого тренувального циклу”.

Як обманути мозок для боротьби з низькою температурою?

Всього 53 бігуни з різних куточків світу зібрались цього року на стартовій лінії North Pole Marathon. Більшість спортсменів одягнули балаклави, захисні окуляри, масивні рукавички і багато шарів термоодягу, завершивши 12 кіл з курсу у 3,5 км.

Пьотр додав: “Коли ми стартували температура була -32С, але пізніше вона знизилась до -35С. До того часу як ми дістались фінішної прямої, термометр показував -40С. До цього всього варто додати вітер, який був 5 м/с, і складалось враження неначе зараз -50С! Було дуже, дуже холодно! У якийсь момент мені здалося, що мій мозок і очі повністю замерзли”.

“Я продовжував повторювати собі, що погода чудова, світить сонце, а, отже, має бути тепло. Я мотивував себе, подумки повертаючись до найприємніших спогадів, згадуючи свій власний досвід і періоди моїх тренувань. Все це дійсно дуже допомогло мені”.

Бігова екіпіровка і кросівки для участі в North Pole Marathon

Пьотр пробіг North Pole Marathon у кросівках INOV-8 X-CLAW 275 і біговій куртці INOV-8 AT/C STORMSHELL.

Ось його враження: “Я біг у легких і швидких X-CLAW 275. Я обрав для себе легке, наскільки це можливо, взуття з агресивною підошвою. Я відмовився від ARCTIC CLAW 300 THERMO, в яких тренувався і планував використати для цього марафону, все це через шипи – не можна заходити в шипах до намету, де всі учасники зберігали свій одяг і допоміжні засоби. Я жодної миті не хвилювався про своє взуття. Понад усе мене турбував захист верхньої частини мого тіла, особливо в умовах холодного і сильного вітру. Однак, завдяки мембранній куртці AT/C STORMSHELL, я не мав з цим ніяких проблем і почувався прекрасно”.

Залишити відповідь